Żądaj Perfekcji

Żądaj Perfekcji

Często spoglądam na ludzi w różnych sytuacjach życia codziennego i zauważyłem, że nie potrafią często domagać się tego o co prosili. Zastanawiam się dlaczego nie walczymy o swoje, bo gdy za coś płacimy żądamy by było to perfekcyjne do tego co jest nam oferowane. Najczęściej spotykanym przykładem są restauracje serwujące ekspresowe posiłki.

Co byś zrobił, gdybyś otrzymał hamburgera, który wygląda niezachęcająco? Zjadłbyś go, bo szkoda Ci czasu i nerwów na domaganie się nowego posiłku czy też zażądałbyś wymiany jedzenia?

Polecam drugie rozwiązanie, ponieważ nawet drobna i mało wartościowa rzecz powinna być dostosowana do powszechnych uznawanych standardów. Potraktuj siebie poważnie, żądaj perfekcji ponieważ sam jesteś wartościowym człowiekiem. Z samego szacunku do siebie zawalcz o to by otrzymać to o co prosiłeś.

Nie zapominaj by być przy tym osobą kulturalną, nie stwarzającą niepotrzebnych konfliktów. Spokojem i opanowaniem oraz dobrą siłą woli dopniesz swego, a sprzedawca jednocześnie nie utraci swojego klienta.

in Grudzień 12, 2016