Postanowienia Noworoczne To Mit

Postanowienia Noworoczne To Mit

Zapewne już masz rozpisane swoje cele noworoczne ewentualnie weźmiesz listę z ostatniego roku z myślą, że tym razem się uda. Czekasz na pierwszego stycznia by zacząć. Nowy rok, nowy Ty, tym razem się uda. Styczeń mija, cele noworoczne jak były tak są – w pamięci i tak do końca roku. Pętla się zamyka, cele już wyryte na pamięć tylko jak je w końcu zrealizować?

Nie musisz czekać na nowy rok.

Ameryki nie odkryłem tym stwierdzeniem ale często o tym zapominamy, jeśli masz jakieś postanowienie, to możesz go zacząć kiedy chcesz, byle byś Ty tego chciał. Cele dobrze by były osadzone w czasie oraz możliwe do zrealizowania. Często postanowienie chcemy osiągnąć bez planu oraz jak najszybciej.

Najczęściej słyszałem "schudnę w nowym roku" – ok, super tylko ile chcesz schudnąć? Jak chcesz tego dokonać? Cel im konkretniej rozpisany tym większe szanse, że uda Ci się go osiągnąć, pamiętając, że trzeba zacząć i krok po kroku swój plan realizować.

Moimi przykładowymi celami było:
– założyć własną stronę,
– zacząć zdrowo się odżywiać,
– odnowić swój pokój,
– do końca roku publikować regularnie nowe wpisy oraz cytaty,

Oczywiście to tylko krótka ogólna część ale dzisiejszy wpis i piątkowy cytat domyka realizację tego co zakładałem w ciągu 4 miesięcy. Nie czekałem na nowy rok, tylko we wrześniu zacząłem działać. Cieszę się z tego bo jestem do przodu, a dziś mogę zacząć pracę nad kolejnymi celami. Powoduje to, że artykuły już nie będą się pojawiać co poniedziałek tylko sporadycznie. Cytatów będzie więcej, a na stronie pojawią się zmiany.

Chciałbym życzyć Ci szczęśliwego nowego roku oraz by każdy dzień przybliżał Cię do realizacji swoich planów – widzimy się w nowym roku. 

in Grudzień 26, 2016